http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-001gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-002gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-03gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-004gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-005gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-006gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-007gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-008gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-009gk-is-152.jpglink
http://www.ua.pantelemonova.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/zastavka.slide-010gk-is-152.jpglink

Особисті фото
Особисті фото
Особисті фото

ГАЛЕРЕЯ

Нові роботи


Заквітчана
Грана падано на острові Мурано
Думки про побачення
Наповненість
Будиночок біля моря
Присутність
Цвіт
Морозний ранок
Святкова ніч
Городи
По капусту
Під яблунею
Під соняшником
На своїй землі
Дерево

Мабуть, що одним з найвизначніших напрямів в образотворчому мистецтві XIX (і частково початку XX) століття став імпресіонізм. Імпресіонізм, який визначив багато в чому напрями подальшого розвитку мистецтва, у живописі створив справжню революцію в плотському сприйнятті світу і в художній техніці.

   Імпресіонізм (фр. impressionnisme, від impression — враження) – це напрям у мистецтві, що зародився в другій половині XIX століття у Франції. У живописі імпресіонізм — це рухомий, ефемерний і вислизаючий світ, тому основний акцент робиться на цю вирішльну мить. Стиль імпресіонізму надає перевагу світлу, дотику, кольоровій вібрації.

    Варто зазначити, що такий напрям, як імпресіонізм, у мистецтві не міг виникнути на порожньому місці. Картини художників цього напряму багато в чому схожі на роботи майстрів Стародавньоїї Греції і Риму, особливо – на майстрів так званого «фаюмського портрету». Окрім цього, кажучи про історію імпресіонізму, не можна не згадати таких майстрів епохи Відродження, як Франческа, Тіциана, Веронезе, Лотто і Тінторетто, які вирішували ті самі завдання передачі світла і кольору, і виробили оригінальну імпровізаційну техніку. Крім того, передвісниками імпресіонізму в голландському живописі були такі художники, як Франс Халс і Ян Вермєєр Делфтський (який багато в чому був заново відкритий завдяки художникам-імпресіоністам). Окрім цього, можна знайти межі стилю імпресіонізму в роботах іспанських живописців – Дієго Веласкеса і Ель Греко.

   Крім того, не можна не відзначити інші чинники, що вплинули на живопис імпресіонізму. Одним з них став винахід фотографії. Вислизаючі жести, новий ритм, крупні плани і точки зору, що не помічаються, – все це вразило художників і стало основою імпресіонізму, як стилю. До того ж великий вплив на творчість таких представників імпресіонізму, як Едуар Мане, Едгар Дега і Клод Моне надали роботи японських майстрів – таких, як Кацусика Хокусай, Хіросиге і Утамаро.

 

Основні особливості імпресіонізму полягають в іншому відношенні до дійсності. Представники імпресіонізму в живописі намагалися зберегти вислизаючу мить, звернути увагу на те, що ми не помічаємо в повсякденному житті – на прекрасні швидкоплинні образи, час існування яких вимірюється митями. Крім того, особливістю імпресіонізму є той факт, що художники-імпресіоністи намагаються донести не лише статичний образ, а й враження, яке вони випробували, спостерігаючи його.

   Крім того, імпресіонізм у мистецтві зробив переворот у техніці живопису – в 1869 р. у Бужевалі К. Моне і О.Ренуар спонтанно відкривають принцип розділення кольорів у атмосфері, який стане основою майбутньої революції в техніці образотворчого мистецтва під назвою живопис.

   Століття імпресіонізму можна ропочати відлік з першої важливої виставки картин імпресіоністів, яка прошла в період з 15 квітня по 15 травня 1874 року в майстерні фотографа Надара. На цій виставці картини художників-імпресіоністів були представлені в кількості 165 штук . Саме тоді з'явився сам термін «імпресіонізм» – його народження було обумовлене назвою однієї з робіт, представлених на першій виставці імпресіоністських картин, – «Враження. Схід сонця» Клода Моне, яка французькою називалася «Impression, soleil levant». Один з ворожих критиків для сміху обізвав групу художників «імпресіоністами». Художники, з виклику, вирішили прийняти цю назву, і згодом він прижився і втратив свій первинний негативний сенс.

   Імпресіоністи не мали програми, але мали великі амбіції: розуміння ролі світла, яке впливає на форму і об'єкт. Світло стає принциповим елементом імпресіонізму в живописі. Природно, контурний малюнок, як і світлотінь, відсутній у імпресіоністів; глибина не передається перспективою, але пом'якшенням колірних тонів.Живопис імпресіонізму переважно включає живі кольори сонячного спектру. Чорні, коричневі і сірі колірні тони загалом ігноруються, не включаються в палітру. Чисті кольори часто кладуться на полотно без попереднього змішування на палітрі і сприймаються глядачем згідно з системою оптичного змішення, відкритою французьким хіміком М. Е. Шеврелем; кольори взаємодіють, згідно із законом додаткових кольорів; кольорові дотики дробляться, розсипаються на численніі «коми», нанесені одні біля інших і зображення формується з безлічі кольорових осколків.

    Основними художниками імпресіонізму XIX століття стали Едуард Мане, Едгар Дега, Клод Моне, Огюст Ренуар, Альфред Сислей, Каміль Піссарро, Фредерік Базіль, і Берта Морізо. Хоча століття імпресіонізму було недовгим (регулярні виставки імпресіоністів тривали до 1886 р.), картини художників цього напряму здійснили величезний вплив на образотворче мистецтво. Мистецтво імпресіоністів дозволило по-новому поглянути на багато проблем. Попри те, що формальна історія імпресіонізму завершена, ця течія й досі має вплив на образотворче мистецтво.

 

© 2017 www.pantelemonova.com  Усі права захищені.